Údržba webu je investice s jasnou návratností

Průměrný web potřebuje přestavbu po 3 letech. Profesionální údržbou vám ušetřím tyto možné budoucí náklady a zvýším životnost vašeho webu.
údržba webových stránek
Dynamické weby na WordPressu, vyžadují vaší neustálou péči. Protože je to otevřený systém, i bezpečnost je nutné sledovat a zajišťovat. Většina klientů (a špatných webařů) netuší, jak se o web starat tak, aby vydržel funkční co nejdéle.

Pokud stránku nebudete aktualizovat a starat se o ni, po čase se znefunkční. Každou promeškanou aktualizací se také zvyšuje bezpečnostní riziko a web může být lehce napadený virem, hackery. Poté se web může „chovat“ divně, přesměrovávat na jiné stránky, ukazovat nepřístupný obsah, mazat nebo jej jakkoliv jinak měnit.

Nejen, že takový web vám nevydělá ani korunu, ale nejspíše potrápí i vaši peněženku. Mějte čistou hlavu a věnujte se svému projektu, prodeji, marketingu. Technickou část převezmu.

Právě pravidelnou údržbou můžete zvýšit životnost webu (dobu, kdy je nutný další redesign, průměrně se jedná o 2 až 4 roky) a tím snížit své budoucí náklady.
💡 Jestliže jsem vám postavila statický web, máte výhodu, protože nevyžaduje žádnou údržbu. Jsou bezpečné, optimalizované a nevyužívají žádného systému, který by byl napadnutelný virem, anebo znefunkčněním způsobené aktualizacemi.
Technickou údržbu webu zajišťuji pouze svým klientům. Do správy si neberu weby, které má ruka nevytvořila. Údržba webu je volitelná a i když si ji objednáte, nejste ničím vázání. Platí se vždy v 6 měsíčních intervalech a před každým obdobím vám pošlu e-mail s dotazem, zda si přejete údržbu prodloužit.

Zda o údržbu máte zájem mi můžete dát vědět v prvotní poptávce, během spolupráce, nebo klidně až po vypuštění vašeho nového webu.

Web je stále váš. Jsem ve všem maximálně transparentní i fér. Nedržím vám žádné přístupy (tzv. vendor-lock - běžná praxe u webových agentur).

Každý druhý můj klient má zájem i údržbu webu. Klienti, o jejíž weby se starám, vydrží dlouhá léta bez nutnosti redesignu. Weby vypadají stále "jako nové" - moderní, funkční stejně, jak při vypuštění do ostrého provozu před léty.
údržba webových stránek na wordpressu

Co je součástí údržby

✔ Aktualizace Wordpressu
✔ Aktualizace šablony
✔ Aktualizace pluginů
✔ Řešení technických problémů způsobené aktualizací / nekompatibilitou
✔ Řešení dalších technických problémů nezpůsobené zásahem klienta aj.*
*Neodborný zásah klienta může být malý a vejde se do 10min úprav/měsičně, anebo větší - účtuji podle rozsahu.
✔ Záloha webu a databáze
✔ Optimalizace (obrázky, databáze, rychlost, mezipamět)
✔ Bezpečnostní skenování webu*
*Některé viry nelze vyskenovat ihned. Na odvirování webů se nezaměřuji, pokud se vir najde, je nutné poptat programátora. Se zavirováním jsem se u žádného webu klienta zatím nesetkala, weby jsou už od začátku udělané kvalitně a bezpečně.
✔ Monitoring zaplnění databáze
✔ Přechod na nové verze PHP
✔ Drobné úpravy a doplnění (max 10 min. / měsíc – nepřenosné do dalších měsíců)*
*Například změna telefonního čísla, obrázků... 👉všechny ostatní úpravy a činnosti nad rámec účtuji podle položkového ceníku - ceník zde.

Ceník technické údržby webu

Ceny platné od 1.1.2024
Položkový ceník prací nad rámec zde.

Mikroweb

2 000 Kč / 6 měsíců

Firemní web

3 000 Kč / 6 měsíců

Prodejní / instituční web

4 000 Kč / 6 měsíců

Chtějte jedině funkční a moderní web