Kolik stojí vytvořit webovou stránku

Abychom si obě strany ušetřili čas, nastíním vám, od jaké částky můžete ode mě web očekávat. Tvorbu webu naceňuji fixní sazbou s rozpětím od-do, abych pokryla případné neočekávané situace (např. komunikace).

Co ovlivňuje cenu

Dynamický web

Na dynamickém webu se obsah mění; v závislosti na čase (blog), uživateli (přihlášení), interakce (eshop) a podobně. Dynamické weby stavím na redakčním systému Wordpress s použitím Divi.

U takového webu je nutné se starat o profesionální pravidelnou údržbu, kterou vám dokážu zajistit.

Jednostránkový web

Neboli landing page, přistávací stránka, microsite. Je vhodný pro marketingové kampaně, cestu zákazníka, nebo malou webovou vizitku. Využití redakčního systému pro takto malý web musí mít jasný účel - například častá změna informací, menší blog, specifické funkce, aj. V opačném případě je redakční systém zbytečný.

Příkladem je klient Infokrása Aesthetics. Cena začíná na 18 000 Kč a roste podle celkové náročnosti. Web z příkladu stál spodní hranici.

Web pro podnikání

Firemní / podnikatelský web s představením služeb, produktů. Nejedná se pouze o webovou vizitku (v tom případě stačí statický web). Funkce jsou různé, projekt od projektu jiné. Jedná se například o: jazykové mutace, blog, katalog, kvízy, PDF za email, objednání služeb, objednání offline akcí, aj.

Příkladem může být klient Dr. Kotel. Cena začíná na 33 000 Kč a roste podle náročnosti. Web z příkladu stál mezi 40 - 42 000 Kč.

Eshopy

Je jedno, jestli se jedná o eshop s 50 nebo s 5000 produkty. Na velikosti nezáleží, záleží na tom, jaké funkce a napojení požadujete (protože jsou úplně stejné jako u mini eshopu, tak u velkého).

Příkladem může být klient Sushi Bašť. Cena začíná na 33 000 Kč a roste podle náročnosti. Web z příkladu stál spodní hranici, protože nebylo mnoho požadavků na napojení. "Běžný" eshop s cca 4-6 napojeními, vytříbenějším designem se pohybuje od 48 000 Kč.

Statický web

Statický web své informace nemění, anebo jen velmi zřídka (např. telefon, adresu). Neobsahuje redakční systém, tudíž není vhodný na rozšířené funkce, blog a podobně. Vhodný je pro marketingové kampaně, landing page a firemní webové vizitky. Takové weby jsou mnohem rychlejší a bezpečnější než na redakčním systému. Design stavím na Webflow. A následně exportovaný kód nahraji na webhosting bez PHP (u Onebitu jen 15 Kč / měsíc).

Jednostránkový web

Příkladem může být klient Apartmány Pálavská brána. Cena začíná na 13 000 Kč a roste podle náročnosti. Web z příkladu stál 15 000 Kč.

Web pro podnikání

Webová vizitka bez funkcí (max jazyková mutace) je od 18 000 Kč a roste podle počtu stran a náročnosti designu.

Malé úkony

Malé úkony cením hodinovou sazbou 900 Kč. Čas měřím v nástroji a společně s fakturou zasílám report času. Nejprve odhadnu čas, abyste měli představu a pokud odhad překročím, dám vám vědět. Ve všem, co dělám jsem maximálně transparentní a férová.